FÅTÖLJ, teak och tyg, 1960-tal.

Enligt uppgift inköpt till förra ägarens bröllop 1962. Stomme i teak. Stoppad rygg och sittdyna klädd i grönt ylletyg. Ställbar rygg som går att fälla ned något. Höjd ca 100, sitthöjd ca 37 cm.

Obetydligt slitage.

Utropspris
2 000 SEK