646038

Adolf Hallman

(Sverige, 1893-1968)

ADOLF HALLMAN, akvarell.

Kvinna och segelbåtar. Enligt text a tergo illustration till Tidningen Vi på 30-talet. Ej signerad. Bildstorlek 39 x 29 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

KFs (Kooperativa Förbundets) samlingar, Stockholm

Övrigt

Utropspris
1 500 SEK