LÅDFACK, barock, 1700-tal.

LÅDFACK, barock, 1700-tal.

Ek. Dörrpar med 16 bakomliggande lådor. Beslag av mässing och smide. Bredd 71. Djup 40. Höjd 84 cm. Nyckel finns.

Omarbetad med senare skiva och ben. Några torrsprickor. Slitage, repor och märken.

Utropspris
5 000 SEK