Även bla La Vie de Marianne ou Les Avantures de Madame La Comtesse de.., Frankfurt 1750, Opuscula oratoria et poëtica, av Johan Floderus, Uppsala 1791. Ofullständigt exemplar av Guds Werk och Hwila thet år hela Werldenes undersamma Skapelse..." av Haqvin Spegel, Stockholm 1685. Mest halvband av skinn.
Slitage, skador, ej genomgångna.
Exlibris från bla Christian Hammers bibliotek.