TRÄDGÅRDSSTOLAR 2 st OCH BORD, Grythyttan, 1900-talets andra hälft.

Stomme av målat fjäderstål. Träribbor i rygg och sits. Bordets längd 69. Bredd 69. Höjd 65 cm.

Kompletterat med senare träribbor. Slitage, repor och märken.

Utropspris
2 500 SEK