SERVISDELAR, 14 st, porslin, A Lanternier & Co, Limoges, Frankrike, 1900-talets första hälft.

Målad landskapsdekor. Tolv assietter, två fat på fot. Diameter 23 cm.

Bruksslitage. Glasyrbortfall. Fläckar. En assiett med större lagning. En del med nagg.

Utropspris
1 500 SEK