LJUSKRONA, empire, 1800-talets första hälft. Höjd ca 115 cm.

Stomme av förgylld mässing. För 6 ljus samt 1 sparljus i mitten. Behängd med prismor. Ej elektrifierad. Diameter ca 85 cm.

Renoverad och kompletterad.

Utropspris
2 000 EUR