BRICKBORD, H. Engholm och Svend Åge Willumsen för Fritz Hansen 1960-tal Danmark.

Rund bricka av teak, märkt FH Made in Denmark på både stomme och under skiva, fällbar stomme, diameter 59,5 höjd 42.

Smärre bruksslitage, fläckar, något blekt, repor.

Utropspris
3 000 SEK