RÖK/BARBORD, 1900-talets första hälft/mitt.

Kvadratisk form, fanerad med bl. a. alm, lös glasskiva, längd 60, bredd 60, höjd 59 cm. Nyckel finns.

Slipad fanér, blekt, bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK