SOVRUMSMÖBLEMANG, 9 st, rokokostil, 1900-talets första hälft.

Grågul nyans med bronserad dekor. Sängar, ett par. Innermått längd 192, innerbrett 91. Höjd 68-80 cm. Sängbord, stenskiva, låda i front. Bredd 42, djup 32, höjd 68 cm. Stolar, ett par. Gardinhållare, ett par, samt krön. Gul sänghimmel medföljer.

Färgbortfall, slitage, fläckar, smärre skada. Stenskivor lagade.

Utropspris
4 000 SEK