Konst Fotografi
647940

Bill Brandt

(Tyskland, 1904-1983)

BILL BRANDT, silvergelantin-print, signerat och numrerat 86/100 på passepartout.

Uppfästad på passepartout. Ur portföljen 'For John Constable' utgiven av Bernard Jacobson 1976. Oramad. Bildstorlek 28 x 31 cm.

Sedvanligt ytslitage, repor. Passepartout med fläckar och mindre kantveck.

Utropspris
4 000 SEK
Rekommendationer