SERVIS, ca 34 delar, "Reffla", Gullaskruf, Arthur Percy, formgiven 1952.

Bestående av;
4 kvadratiska tallrikar (diameter 22 cm),
6 djupa skålar (diameter 17 cm),
6 assietter (diameter 16 cm),
2 ovala uppläggningsfat,
1 sockerskål och 1 gräddsnipa,
4 äggkoppar,
1 ljusstakem
4 ljusmanschetter,
1 liten rund skål,
1 liten triangulär skål,
1 litet runt fat,
2 små vaser,
1 lövformat fat.

Några delar med nagg, repor, ett fat med tillverkningsdefekt.

Utropspris
2 000 SEK