Allmoge
648710

SKÅP, allmoge, 1800-talets första hälft.

Målat. Överdel med dörrpar och bakomliggande hyllplan samt skedhylla. Två lådor under dörrpar. Underdel med en låda. Bredd 133. Djup 43. Höjd 215 cm. Nyckel finns.

Senare målning. Repor och märken. Renoverat och kompletterat med senare lås i överdel och senare underdel med en låda.

Utropspris
8 000 SEK