Franz Iffland

(Tyskland, 1862-1935)
Franz Iffland
(Tyskland, 1862-1935)

FRANZ IFFLAND, skulptur, patinerad brons, signerad.

Stående man med romersk hjälm. Höjd 26 cm inklusive stensockel.

Sedvanligt ytslitage. Sockel med nagg.

Utropspris
1 500 SEK