SPINDELUR, 2 st. Tidigt 1800-tal / 1800-talets första hälft.

Ur märkta Wallerius, Norrköping, vitmetall, två nycklar medföljer. Ett utan tillverkarmärkning, silver. Diam. 5,5-6,2.

Slitage, repor, emaljskador.

Utropspris
2 500 SEK