SKÅP, omkring 1920.

SKÅP, omkring 1920.

Björkfanérad ek, dörrar framför hyllinredning, nedtill lådor. Kulfötter. Längd 204, djup 53, höjd 162 cm. Nyckel finns.

Ställvis slitage.

Proveniens

Enligt uppgift sideboard tidigare tillhört en person ur ledningen på Orrefors glasbruk. Möjligen ursprungligen beställt omkring 1920.

Utropspris
6 000 SEK