VITRINSKÅP, Seffle Möbelfabrik, 1900-talets mitt.

Fanerad med mahogny. Överdel med glasat dörrpar och bakomliggande förvaring. Underdel med dörrpar och bakomliggande lådor och hyllplan. Brännmärkt. Bredd 88. Djup 40. Höjd 159 cm. Nyckel finns.

Repa på gavel. Slitage. Repor och märken.

Utropspris
3 000 SEK