Bruno Hoppe

(Sverige, 1859-1937)
Bruno Hoppe
(Sverige, 1859-1937)

BRUNO HOPPE, oljemålning, porträtt.

Föreställande Carl Holger Rosencrantz, löjtnant vid konung Carl XV:s husarregemente sedemera kammarherre, 130x 80 cm.

Ytslitage, ytsmuts, färgbortfall, något lös duk, fläckar.

Proveniens

Ätten Rosencrantz, Glimmingehus.

Utropspris
2 000 SEK