KIOTA, ikon, tempera på pannå, Ryssland 1800-talets senare hälft.

Gudsmoder Tikhvin. Kiotans storlek 40x34 cm. Ikonens storlek 31x26 cm.

Slitage, ytskador, senare retuscher.

Utropspris
800 EUR