Madeleine Pyk – en samling F769

Greta Garbo

(Sverige, 1905-1990)
Greta Garbo
(Sverige, 1905-1990)

HÄFTE, från Greta Garbos estate, "Vägen, Sanningen och Livet"

"Du i mina tankar" - Aléxia Ring, Schweiz, 1975. Med inskription på försättsbladet samt ett fyrasidigt brev från Huber-ring adresserad till Greta Garbo, daterad 1977

Gulnad. Smuts. Ej fullständigt genomgången.

Proveniens

Greta Garbo Estate.

Julien's auctions, Beverly hills, april 11-12 2014. Lot no 536

Utropspris
2 000 SEK