BOK, från Greta Garbos estate, "The Norlin Book of Lyrics"
Halvfranskt band. "The Norlin book of lyrics 1200-1900 - English Francais Deutsch - chosen by Daniel Andreae", Stockholm, 1950. Med två inskriptioner på svenska på försättsbladet.
Slitage. Gulnad. Skador på band. Ej fullständigt genomgången.
Greta Garbo Estate.
Julien's auctions, Beverly hills, april 11-12 2014. Lot no 536