DOSA, silver, Joseph Willmore, Birmingham 1823. Vikt ca 69 gram.

Rektangulär. Guillocherad dekor. Invändigt förgylld. Kartusch med inskription. Längd 6,5 cm.

Obetydligt slitage. Liten buckla.

Utropspris
2 500 SEK