Smycken
651595

BROSCHER, 3 st, silver med markasiter, paste samt stenar, delvis Gelander-Bergdahl, Göteborg, 1950. Vikt 23,8 gram.

Brosch med genombruten dekor av stiliserad blombukett från Gelander-Bergdahl i Göteborg. Höjd ca 5 cm. Brosch i form av groda med importstämplar. Höjd 4,5 cm. Brosch i fomr av Blomma med blad, utländska silverstämplar. Höjd 3,5 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK