Brosch med genombruten dekor av stiliserad blombukett från Gelander-Bergdahl i Göteborg. Höjd ca 5 cm. Brosch i form av groda med importstämplar. Höjd 4,5 cm. Brosch i fomr av Blomma med blad, utländska silverstämplar. Höjd 3,5 cm.
Bruksslitage.