SKÅLAR 2 st, STRÖARE, GRÄDDKANNA, DOSOR 2 st samt CIGARETTSTÄLL (7 dlr), silver 614 g.

Gräddkanna Bernard Hertz AB Stockholm 1909, ställ Tesi Göteborg 1955, skål GAB Stockholm 1905, skål H & J 1915, ströare CG Hallberg Stockholm 1920 samt engelska stämplar, dosor 2 st Daniel Eklund Kalmar 1869 samt Johan Svensson Kalmar 1913. Höjd 2,5-14,5 cm.

Bruksslitage, repor, fläckar, ströarens topp något sned.

Utropspris
1 500 SEK