Madeleine Pyk – en samling F769

SKÅL samt FAT, porslin, Kina, Qingdynastin, tidigt 1700-tal.

Dekor i imari, delvis förgyllda. Fatet ovalt med vågig kant, längd 13cm. Skål med rund form, diameter 15cm, 7cm.

Slitage. Repor. Nagg.

Utropspris
2 500 SEK