SERVIS, 76 delar, "Måsen", Bing & Gröndahl, porslin, 1900-talets mitt.

Bestående av;
12 tallrikar ( diameter 24,5 cm),
12 tallrikar (diameter 21,5 cm),
12 assietter (diameter 19 cm),
12 djupa (diameter 21 cm),
2 ovala uppläggningsfat,
2 kvadratiska skålar,
1 litet ovalt skålfat,
1 karott med handtag,
1 saltströare,
12 kaffekoppar med fat,
1 ställ,
8 smörfat (askfat).

Obetydligt slitage.

Utropspris
4 000 SEK