Kaffekanna, grädd/mjölkkanna och sockerskål. Gångjärnsförsett lock.
Sockerskål med grädd och- mjökkanna med förgylld insida. Höjd ca 9-23 cm.
Slitage, repor och märken. Mindre anlupet.