CHIFFONJÉ, senempire, 1800-talets mitt.

Skrivklaff med bakomliggande inredning, fyra lådor. Dekor av pyramidkrön och pärlstav. Längd 120, bredd 63, höjd 147 cm.

Bruksslitage, ställvis hårdare. Faneret med ojämn blekning, sprickor och bortfall. På ena kortsidan med fuktskador. Bortfall av dekorelement som medföljer. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1344. Pilgrimskrus, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
Budhistorik
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
Aktuellt bud:
9 000 SEK