652730

STOL, "Solfjädern", Sanna Rosén, Nesto, Nässjö stolfabrik, stämpelmärkt, 1900-talets andra hälft.

Stol, "solfjädern", sanna rosén, nesto, nässjö stolfabrik, stämpelmärkt, 1900-talets andra hälft.

Vitmålad, fast stoppad sits.

Bruksslitage. repor, färgbortfall, fläckar, sitsen en fastskruvad.

Utropspris
2 000 SEK