SOFFBORD, 1900-talets sista fjärdedel.

Stomme i guldpläterat stål. Rektangulära skivor i rökfärgat glas. Dekorrand av spegelglas. Längd 130, bredd 70, höjd 37 cm.

Bruksslitage, smärre repor och skrapmärken. Ena skivan med smärre kantnaggar. Förgyllningen delvis bortputsad.

Utropspris
2 500 SEK