SCHATULL med 3 KARAFFER, "Linné", Olle Alberius Orrefors, 1900-talets andra hälft, numrerad upplaga 78/100.

Schatull av mahogny, tre karaffer med motiv från Linnés resor, längd 26, bredd 18, höjd 29 cm. Nyckel finns.

Mindre bruksslitage.

Utropspris
2 000 SEK