ORDNAR, 4 st, förgyllt silver och emalj, Vasaorden samt Finlands Vita Ros.

Vasaorden: vitemaljerat kors med kronor i korsvinklarna, i mitten vasakärven. Krönande kunglig krona. Tecknet ca 6cm samt miniatyr 3cm.
Finlands vita ros' orden: vitemaljerat kors, svärdsbärande lejon i korsvinklarna, i mitten vit ros. Diameter ca 4cm, miniatyr 1,5cm.

Slitage. Repor. Smärre krackelerad emalj.

Utropspris
4 000 SEK