KLOCKGARNITYR, 3 delar, 1900-talets början.

Arkitektonisk form. Rosamelerad marmor. Dekor av mässingsbeslag och pelare. Pendel finns. Höjd 42 cm och 36 cm.

Ej funktionstestad. Några mindre nagg. Mässingens ytskikt med slitage.

Utropspris
3 000 SEK