BÄGARE, 6 st, MGAB samt BRÖDFAT, Hazorfim Ltd, Israel, silver, 1900-tal. Vikt 825 gram.

Bägare med konande kuppa på dekorerad fot, invändigt förgyllda, höjd 9 cm. Brödfat med dekor av fruktkorg och akantusblad, längd 28 cm.

Bruksslitage. Ställvis anlupna.

Utropspris
3 000 SEK