KORG, silver. Finland, otydliga stämplar, 1943-tal. Vikt ca 413 g.

Oval form med konturerat brätte, ledat handtag, på fötter i form av voluter. Längd 29,3 cm.

Ostadig, buckla vid ena fotens fäste.

Utropspris
1 500 SEK