Klockor & Ur
654156

FICKUR, silver, Halda, 17842, urverk Z. Vikt ca 101 g.

Verket även märkt Halda fickursfabrik. Boetten årtalsstämplad 1906. Urtavlan med arabiska siffror. Diam ca 5 cm. Sekundvisare.

Bruksslitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK