KLAFFBORD, 1800/1900-tal.

KLAFFBORD, 1800/1900-tal.

Kvadratisk rutfanérad skiva, underrede med svarvat pelarben med delad fot. Längd 85, bredd 85, höjd 73, höjd uppfällt 123 cm.

Ställvis slitage och repor, pinne saknas.

Utropspris
2 000 SEK