TEKANNOR, porslin samt lergods, 2 st Kina, 1900-tal.

Lergods, på livet relief. Stämplad/signerad undertill samt i locket. Höjd 8 cm.
Porslin, med figurscener i emaljfärger. Lock. Höjd 10 cm.

Bruksslitage. Glasyrdefekt. Tillverkningsdefekt.

Utropspris
1 500 SEK