SIDOBORD, stringmodell, Ferdinand Lundquist, 1950/60-tal.

Underrede med tidningshylla svartlackerad metall. Teakfanerad skiva. Längd 63, bredd 35, höjd 51 cm.

Bruksslitage, fläckar, färgbortfall. Slipad skiva, kantlist saknas, mindre avslag på fötter. Smärre rostangrepp.

Utropspris
1 500 SEK