BORDSLAMPA, Einar Bäckström, Malmö, 1940-/50-tal.

Mässingsplåt och lindat läder. Märkt undertill EB 5013 MADE IN SWEDEN. Höjd ca 51 cm.

Slitage. Fläckar. Repor. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK