MÖBLEMANG, 4 delar. Kerstin Hörlin-Holmquist, Eden Collection. 1900-talets slut.

Soffa, två fåtöljer samt bord. Vitlackerade, med lösa sitt- och ryggdynor, bord med glasskiva. Mässingsskodda ben. Plakettmärkta. Soffans längd 156 cm. Bordets diameter 100, höjd 60 cm.

Bruksslitage. Repor. Märken. Möjligen limrester.

Utropspris
5 000 SEK