GUNGBRÄDA, trä, ihopfällbar, Gemla LEksaksfabrik, tidigt 1900-tal. Brännmärkt.

Ek med två runda och röda sittplattor. Ihopfälld: Höjd 115 cm. Bredd 50 cm.

Smärre slitage och skador.

Proveniens

Ökna Säteri

Utropspris
2 000 SEK