SOFFBORD, "Utö", Axel-Einar Hjorth, Nordiska Kompaniet, 1930-tal.

Furu, ovalt med skålad skiva, centralfot. Längd 71 cm, bredd 56 cm, höjd 48 cm.

Slitage, fuktmärken, torrsprickor, något slipad / behandlad skiva.

Utropspris
40 000 SEK