FICKUR, 14 k guld, Kronograf och repetition, No 74356, omkring 1900.

Ljus urtavla med arabiska siffror. Med texten "Repetition heures & quarts, chonographe. Remontoir ligne droite 15 rubis". Diameter ca 57 mm.

Slitage, repor och stötmärken med bucklor. Mindre smuts. Ej funktionstestad.

Utropspris
8 000 SEK