FÅTÖLJER, ett par, Louis XV-stil, tidigt 1900-tal.

Bronserade, svängd stoppad rygg med skuren kröndekor, stoppade armlän och sits med lös plymå, svängda ben. Bredd 71, djup 77, höjd 105 cm.

Slitage, sprickor, en fåtölj med lagad karm och skadad kröndekor. Klädseln med enstaka fläckar, armlän med skadad klädsel.

Utropspris
4 000 SEK