VASER, ett par, flintgods, Art nouveau, Julius B Dressler, omkring sekelskiftet 1800/1900-tal. Stämpelsignerade under

Naturalistisk dekor med iris. Höjd 49 cm. Diam 22 cm.

Smärre slitage. Lagning i en av vasernas mynning.

Utropspris
5 000 SEK