ORDNAR OCH MEDALJER, 11 st, bl a Vasaorden, Svärdsorden och Amaranterorden.

Två släppspännen med miniatyrer av bl Kungliga Svenska Svärdsordern och Kungliga Svenska Vasaordern. Två släpspännen med endast färgbeteckningar. Miniatyr för amaranterordern medföljer. Höjd på samtliga omkring 2 cm.

Slitage. På en av ordnarna emaljbortfall.

Proveniens

Erik Bertilsson Lilliehöök af Fårdala (1870-1952).

Utropspris
2 500 SEK