DÄCKSTOL, Elsa Stackelberg, Fri Form, 1900-talets andra hälft.

Målad. Ställbar rygg. Hjul baktill. Längd 170. Bredd 72. Höjd 85 cm.

Senare målning. Slitage. Repor och märken. Färgbortfall. Torrsprickor.

Utropspris
2 000 SEK