665423

Sigvard Bernadotte

(1907-2002)
Servisdelar, 22 st, porslin, "golden sun", sigvard bernadotte för bing och gröndahl, danmark.

SERVISDELAR, 22 st, porslin, "Golden Sun", Sigvard Bernadotte för Bing och Gröndahl, Danmark.

10 tekoppar med fat, höjd 8 cm
12 kaffekoppar med fat, höjd 7 cm

1 tefat och 2 kaffefat medföljer. Slitage, vissa delar med slitage på förgyllningen. Någon enstaka nagg.

Utropspris
5 000 SEK