GUSTAF KOLTHOFF och L.A. JÄGERSKIÖLD, "Nordens Fåglar", F & G Beijer Bokförlagsaktiebolag, Stockholm, 1898.

Ny utvidgad och omarbetad upplaga af C. J. Sundevalls "Svenska foglarna" Stkh. 1898.
Folio. Halvfranskt band. Guldornerad rygg.

Bruksslitage. Märken och repor. Nött. Färgbortfall på pärmens framsida.

Utropspris
3 000 SEK